Experimentální okružní trasa pro vozíčkáře a kočárky

Ve čtvrtek 2. dubna 2020 jsem ve Starém Pelhřimově narazil na tuto zajímavou novinku. Experimentální okružní trasa pro vozíčkáře a kočárky. Pelhřimov - Starý Pelhřimov - Pelhřimov.

Trasa podle tabulek měří 4,5 km. Podle mého měření je dlouhá 5 kilometrů, ale to je maličkost. Výchozí bod a cíl je na Masarykově náměstí v Pelhřimově u Šrejnarovského domu (Informační centrum). Zde se nachází turistický rozcestník. Z výchozího bodu vede trasa po modré značce přes bod 2 (u "Průmysláku") až do Starého Pelhřimova. Tam u turistického rozcestníku odbočíte doleva z modré na žlutou značku.

Turistický rozcestník - Masarykovo náměstí v Pelhřimově

Pokračujete dalších 1,5 kilometru až k hlavní silnici na Vlásenici. Tato cesta byla nedávno zpevněna asfaltovou drtí a je zabezpečena sloupkem proti vjezdu aut. Pro kočárky a vozíčkáře je oproti minulosti bez problému sjízdná.

Mapa trasy

Na lípě na křižovatce Pelhřimov x Stráž x Vlásenice je poslední informační tabulka, která vás navede zpět do města. V tomto úseku byl v roce 2019 vybudován chodník a proto i tady je trasa bezpečná.

Trasa ověřena 2. dubna 2020 - Poutník Miroslav Galko.

Odkaz na Mapy.cz - https://mapy.cz/s/jucodopojo

Experimentální okružní trasa pro vozíčkáře a kočárky

Experimentální okružní trasa pro vozíčkáře a kočárky >>>


Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí
Informace Informace
Trasa na mapě Trasa na mapě
Masarykovo náměstí Masarykovo náměstí
Starý Pelhřimov Starý Pelhřimov
Lípa u Stráže Lípa u Stráže
Nastavení fotogalerie

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum