Poustevna pod Křemešníkem

Poustevna se nachází pod Křemešníkem, za kapličkou sv. Jana Křtitele (celý článek čtěte zde), po její levé straně, u Zázračné studánky (celý článek čtěte zde). Během rekonstrukce studánky v roce 2000 narazil kamenický mistr Miroslav Heřmánek na podzemní prostor vzadu za kapličkou zasypaný zeminou a kamením.

Poustevna je na videu v čase 1:02

Poté, co ručně odstranil kameny ze zborcené klenby pod nánosy hlíny, objevil se před ním půdorys objektu dávno zapomenuté poustevny v opuštěné hornické štole. V tomto unikátním. objektu, ve kterém přebývalo několik poustevníků ještě v 18. století, mimo jiné i poustevník Jiří Mrňávek, jehož ostatky jsou uloženy v kapli mrtvých nedaleko chrámu sv. Trojice.

Poustevna

V druhé polovině 18. století údajně bydlel v poustevně poustevník Jan Hořínek z Jeníkova, mnich řádu ivanitů, řečený Johanes.

Poustevníci- emerité- byli povinni žít v chudobě, pokoře, poslušnosti, rozjímání, pokání a samotě. Často se postili a sami se bičovali. Nejčastěji byli členy řádu ivanitů.

Odkaz na Mapy.cz - https://mapy.cz/s/gatucehesu

Poustevna pod Křemešníkem

Poustevna se nachází pod Křemešníkem, za kapličkou sv. Jana Křtitele, po její levé straně, u Zázračné studánky. Během rekonstrukce studánky v roce 2000 narazil kamenický mistr Miroslav Heřmánek na podzemní prostor vzadu za kapličkou zasypaný zeminou a kamením. Foto: 14. července 2020.


Kaplička a studánka Kaplička a studánka
Poustevna a kaplička Poustevna a kaplička
Poustevna Poustevna
Poustevna Poustevna
Poustevna Poustevna
Poustevna Poustevna
Poustevna Poustevna

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum